Орендуємо по-новому. Що нам очікувати в 2018 році?

22.02.2018 Орендуємо по-новому. Що нам очікувати в 2018 році?
Мінрегіон збирається випустити нові закони регулюючі оренду житла. Детально читайте в нашій статті.

Зміни в законах в області оренди житла

Кабмін України планує видати закони, які повинні змінити ставлення в області оренди а також збільшити доходи, які надходять до державної скарбниці. На сьогоднішній день всього близько 30% орендодавців платять податки. Про початок створення цього законопроекту розповів міністр Зубко, але без подробиць. Він буде регулювати відносини з людьми в області оренди квартир, їх прав та обов'язків.

Ринок оренди зараз

Якщо люди, які здають житло будуть оформляти свій бізнес офіційно, згідно з Цивільним кодексом України, то їм доведеться платити податки. Вісімнадцять відсотків на прибуток і півтора на військовий збір. Якщо, наприклад, житло здається за 5500 грн., То податки будуть складати 1072,5 грн. Понад дві третини орендодавців не платять податки. Після заселення в квартиру, наймачі можуть отримати тимчасову прописку. Але це відбувається якщо вони оформили все офіційно. Зазвичай же це буває навпаки, і власники житла дбають лише про правильне перерахування їх майна в неофіційному договорі оренди

arenda kvartir rovno

Експерти стверджують, що велика частина проблем полягає не в нинішніх законах, а в людях, які їх не дотримуються. Також є проблеми із затягуванням судових слухань і їх рішеннями.

Як держава може дізнатися про здачу житла?

 1. Якщо при укладенні договору між сторонами буде присутній ріелтор. Якщо це офіційний службовець, то він раз у три місяці буде подавати документ, в якому вкаже факт даного договору.
 2. Якщо сама людина, яка здає житло піде в податкову і офіційно зазначить факт здачі житла.

Подорожчання оренди квартир

Коли в країні почала дорожчати комуналка, людям стало менш вигідно знімати квартири. На початку власники житла підвищували ціни на оренду, що викликало зменшення кількості орендованого житла. Усвідомивши цю тенденцію вони скинули ціни а також почали допомагати з оформленням субсидії. Експерти стверджують, що подібне може початися знову, якщо орендодавців змусять вийти з тіні. І знову багато чого буде залежати від попиту.

arenda kvartir podorogaet

Прогнози в області орендного ринку

Є думка, що зміна нині існуючого законодавства може не принести очікуваного ефекту. І що ті закони, які ми маємо зараз є цілком адекватними і дозволяють нормально вести орендний бізнес. Деякі бачать вихід у зменшенні податків. Зараз є підтвердження існування подібного законопроекту, суть якого полягає в тому, щоб зменшити стягування відсотка від доходу до 5%.

У світлі мізерних розмірів зарплат і неадекватних по відношення до них витрат, це може бути виходом із ситуації, що склалася. Через те, що відносини власників житла і наймачів лежать поза законною площиною - вони є повністю незахищеними. І сподіватися на просте рішення при виникненні конфліктів ми не можемо.

Перспективи побудови орендного житла від держави

arenda kvartiry 2018

Парцхаладзе, заступник міністра Мінрегіону, розповів що існує можливість побудови орендного житла за рахунок держави. Такі пропозиції надходять від міністерства останні кілька років. Будівельні компанії не хочуть будувати таке житло. Воно зможе окупитися тільки після кількох десятків років оренди, іноді до сорока років. До того ж необхідно буде постійно забезпечувати сам процес здачі в оренду. Набагато вигідніше відразу продати побудовану нерухомість. Хоча подібні приклади орендного житла є. Однак, в більшості своїй, дані проекти мають справу з відновленням старих будівель, а не будівництвом нових.

Інші новини

 • 01.01.2022
  РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ ВІД КОЛЕКТИВУ АН ”ФАЗЕНДА”
 • 25.12.2019
  Різдвяне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 25.12.2018
  Новорічне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 23.03.2018
  Попит на елітну нерухомість
 • 20.03.2018
  Купівля будинку - особливості
 • 15.03.2018
  Агентство нерухомості «Фазенда»