Програма «Доступне житло» в Україні  

22.01.2018 Програма «Доступне житло» в Україні  
Програма «Доступне житло» допомагає купити в Україні квартиру за допомогою держави. Давайте розглянемо основні нюанси цього процесу.

Державні програми, які допомагають економити на купівлі житла

На сьогоднішній день існують 2 державні програми, які допомагають купити квартиру.

 1. Програма молодіжного кредитування
 2. Програма «Доступне житло»

Програма «Доступне житло» передбачає компенсацію за купівлю житла від 30% до половини суми його вартості. Ця програма практично не фінансувалася в 2016 та 2017 роках. Починаючи з 28 листопада 2017 року «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» почав прийом заявок на участь в програмі. В цьому році ми можемо спостерігати позитивну динаміку. На «Доступне житло» в 2018 році в Україні виділять 100 мільйонів гривень і ще 30 мільйонів на програму МЖК.

Категорії населення, які зможуть заощадити завдяки програмі «Доступного житла»

Якщо раніше програма була тільки для тих категорій населення, які були соціально незахищеними, то в цьому році в ній зможуть брати участь ті люди, які взагалі позбавлені житла. Взяти участь у програмі «Доступне житло» можуть:

 • Люди, які відчувають потребу в поліпшенні житлових умов.
 • Люди, які не мають власного житла. Якщо це переселенці, то їх нерухоме майно в зоні непідконтрольних територій не враховуватиметься.
 • Ті люди, які проживають на житловій площі менше 13,5 кв. м. на людину (13,65 кв. м).

Також необхідно враховувати сумарний дохід сім'ї. Він розраховується наступним чином. Береться весь дохід сім'ї і ділиться на кількість осіб, які в ній перебувають. Він не повинен перевищувати 5 середніх зарплат в даному регіоні. Візьмемо для прикладу місто Рівне. У Рівненській області середня зарплата за листопад 2017 року становила 6223 грн. Таким чином, якщо сім'я з 3 чоловік матиме сумарний дохід менше 18669грн, то вона сміливо може брати участь в програмі.

Для тих категорій громадян, які мають потребу в якісному поліпшенні умов проживання, державний фонд готовий покрити 30% від суми, яка буде витрачена на купівлю квартири. З кінця листопада 2017 року в програмі «Доступне житло» відбулися позитивні зміни. Тепер в категорію громадян, які можуть подати заявки, входять також учасники АТО і переселенці зі сходу України. Для цих людей держава компенсує половину вартості житла.

Що стосується максимальної ціни одного квадратного метра жилої площі, то це питання буде вирішуватися місцевою владою в кожному населеному пункті. При цьому висувається обов'язкова умова, що вона повинна бути в новобудові. У минулому році державний фонд профінансував цю програму всього на 30 млн. грн. В цьому році ця сума вже в 3 рази більше і складає, як писалося вище, 100 млн. грн.

Також існує ще 1 програма з кредитування житла - програма молодіжного кредитування. Якщо ви хочете стати учасником цієї програми, ваш вік не повинен перевищувати 35 років. Кредит дається строком до 30 років, при цьому враховується, ваша платоспроможні, тому іноді необхідно порука родича.

Квартира видається в будинку який будується. Вам доведеться платити 3% річних. Якщо у вас є дитина - процентна ставка становить 0%. При наявності двох дітей держава компенсує чверть від вартості, а при наявності трьох дітей половину вартості. Плюс цієї програми полягає в тому, що вона надає кредит виходячи з рейтингу зареєструвалися претендентів на житло. На жаль квартир, виділяється мало, і черги тривають роками.

Епілог

За 7 років лише 3669 осіб отримали допомогу від держави. Це всього половина відсотка від тих людей, які стояли в черзі на житло. Вихід з цієї ситуації може бути наступний - з одного боку нам необхідно будувати більше житла, з іншого боку держава повинна виділяти набагато більше грошей на програми кредитування, щоб зробити його доступним.

Інші новини

 • 01.01.2022
  РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ ВІД КОЛЕКТИВУ АН ”ФАЗЕНДА”
 • 25.12.2019
  Різдвяне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 25.12.2018
  Новорічне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 23.03.2018
  Попит на елітну нерухомість
 • 20.03.2018
  Купівля будинку - особливості
 • 15.03.2018
  Агентство нерухомості «Фазенда»