Обсяги будівництва в Україні за підсумками 2017 року

18.01.2018 Обсяги будівництва в Україні за підсумками 2017 року
Згідно з даними рейтингу легкості ведення бізнесу, оприлюдненими Світовим банком в кінці жовтня, Україна піднялася на 4 позицію.

Підсумки 2017 року за обсягами будівництва в Україні

Згідно з даними рейтингу легкості ведення бізнесу, оприлюдненими Світовим банком в кінці жовтня, Україна піднялася на 4 позицію. Нові результати цього авторитетного рейтингу показали, що країна серед інших 190 претендентів вийшла на 76 місце. Також розглядався фактор «Доступного отримання дозволу на будівництво», в якому держава за останні роки рекордно поліпшила свої позиції, потрапивши в топ-40 країн світу.

Як це відбувалося?

Давайте проведемо огляд хронології ведення будівельного бізнесу:

 1. Останній великий будівельний «бум» в країні припадає на 2011 рік згідно аналітиці, проведеній Центром громадського контролю та моніторингу. Саме в цей період Україна готувалася до проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012».
 2. Потім трохи сповільнилися темпи будівництва. Щорічно зберігався невеликий стабільний приріст в діапазоні від 3,5 до 10% тільки в житловому секторі.
 3. Але вперше за останні чотири роки в 2016 році Державна служба статистики зафіксувала значне зростання обсягів будівельних робіт у всіх сегментах будівництва.
 4. Зростання обсягів будівництва проглядається і в 2017 році. За десять місяців загальний приріст склав 23%. Загальний обсяг робіт в грошовому еквіваленті досяг 73,5 млрд грн. За цей період зведення інженерних будівель зросло майже на третину - 28%, будівництво нежитлових споруд збільшилася на 27%, а житлових об'єктів на 13%.

Вплив зростання обсягів будівництва на загальну економічну ситуацію

Такий активний сплеск в сфері будівництва позначився на вартості квадратних метрів. Як сказав президент Союзу фахівців з нерухомого майна України, Віктор Несін, на столичному первинному ринку житла в 2017 році можна було купити квартиру за 500-600 дол. за кв. м. Були варіанти і дешевше. У ситуації, що склалася виграють покупці, але забудовникам це зовсім невигідно. Ріелтори підрахували, що пропозиція в столиці і найбільших містах України, почала перевищувати в десятки разів споживчий попит.

За словами експерта з питань нерухомості, Ярослава Цуканова: «При будівництві двохсот квартир в рік успішно можна продати тільки десять з них. Тому в найближчі 2-3 роки ми побачимо багато заморожених об'єктів будівництва ».

Серед інших негативних тенденцій фахівці також виділяють:

 • Хаотичність забудов міст. На сьогоднішній день, будівельники нерідко нехтують необхідністю розвивати прилеглу інфраструктуру, а також не враховують генеральні містобудівні плани.
 • Порушення архітектурного вигляду населених пунктів.
 • Найчастіше знищуються зелені зони, парки, дитячі майданчики тощо.

Інші новини

 • 01.01.2022
  РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ ВІД КОЛЕКТИВУ АН ”ФАЗЕНДА”
 • 25.12.2019
  Різдвяне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 25.12.2018
  Новорічне привітання від агентства нерухомості ”Фазенда”
 • 23.03.2018
  Попит на елітну нерухомість
 • 20.03.2018
  Купівля будинку - особливості
 • 15.03.2018
  Агентство нерухомості «Фазенда»